ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| BARTER NEDİR| ÜYE OLUN| BARTER FİNANS| FRANCHISE| ŞUBELERİMİZ| İLETİŞİM| ENGLISH

HAKKIMIZDA

TÜRK BARTER'I TANIYIN

 

 

Türk Barter barter sisteminin Türkiye’de uygulanmasına öncülük etmiş bir grup girişimci profesyonel iş adamı tarafından kurulmuştur. Böylelikle dünyada büyük bir hızla gelişen barter endüstrisi ülke ekonomisine yeni bir anlayış ile kazandırılmıştır.

Kurum girişimcilerimizin barter endüstrisi hakkındaki birikimleri, kurum liderimizin Uluslararası Barter Birliği’ndeki saygınlığı, TÜRK BARTER'ın ulusal ve küresel rolünün önemini vurgulamaktadır. Girişimcileri ve çalışanlarının aynı çatı altında bütünleştiği aile yapısı, teknolojik altyapı desteği ve çağdaş yönetim sistemiyle TÜRK BARTER'ın bugünkü güçlü yapısını oluşturmaktadır. Müşterilerine süratli ve kaliteli hizmet sunmayı ilke edinen TÜRK BARTER, ticari işlemlerde paradan barter'a giden süreci ulusal ve küresel boyutlara taşımayı başarmıştır.

TÜRK BARTER'ın amacı, ticaret yaşamında parayı tamamen ortadan kaldırmak değil, para olmadan da ticaret yapılabileceği bilincini yaygınlaştırmaktır. Alternatif Ticaret ve Finansal model olan Barter sistemi bugün Türkiye iş dünyasına TÜRK BARTER tarafından kazandırılmış önemli bir sektördür. Barter Ticaret Sistemi, şirketlere ihtiyaçlarını kendileri için en uygun ödeme enstrümanı olan üretilen mal ve hizmet karşılığı satın olma olanağı sunarak, işletmelerin kendi özkaynakları ile finanse olmalarını sağlayan ve bunu alışkanlığa dönüştüren bir düzenleyici sistemdir.

Barter Sistemi firmalara sağladığı katkıların yanında ülkeler arası ticarette de önemli bir rol oynamaktadır. Milletler arası borçların barterlaştırılması veya ihtiyaç duyulan ürün ve hizmetlerin devlet kasasından nakit çıkmadan barterla sağlanması ülkelerin ekonomik dengelerini kurmada çok önemlidir. Bu hassas dengelerin sağlanmasında barter işlemlerini sisteme oturtan Barter aracı şirketlerine büyük bir sorumluluk düşmektedir. Piyasanın ihtiyaç duyduğu güveni vermek, uluslararası barter anlaşmalarına imza atmak, üye firmalara ve ülkesine olan sorumluluğunu yerine getirmek barter şirketinin en önemli amacıdır.