ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| BARTER NEDİR| ÜYE OLUN| BARTER FİNANS| FRANCHISE| ŞUBELERİMİZ| İLETİŞİM| ENGLISH

BARTER FİNANS

ÖRNEK ÇÖZÜMLER

İnşaat şirketleri:

İnşaat şirketleri malzeme ihtiyaçlarını gayrimenkullerini sisteme satarak temin ederler. İnşaat sektörü dönemsel olarak canlılık gösterdiğinden satışlarında zorlanmaya başladığı dönemlerde Barter Sistemi alternatif bir çözüm olmaktadır. Bu kapsamda bir çok müteahhitlik firması yarım kalan inşaatlarını tamamlamıştır.

 

Turizm Şirketleri:

Otel tekstili ihtiyaçlarını, konaklama ve organizasyon hizmetlerini satarak karşılayabilirler. Alışveriş Çeklerini toplu olarak Türk Barter’a satarak konaklama hizmet hakkını devrederler. Türk Barter üyelerin ihtiyaçlarına göre perakende satışlarını yapar.

 

Tekstil Şirketleri:

Özellikle konfeksiyon satışları olan şirketler Alışveriş Çeklerini toplu olarak Türk Barter’a satışını yaparak karşılığında genel işletme giderlerini Barter Sisteminden karşılarlar.

 

Medya Şirketleri:

 Medya şirketleri barterın basit uygulaması olan takas sistemine oldukça yatkın ve yaygın olarak kullanmaktadırlar. Ancak belirli bir doyum noktasından sonra takas tekliflerini kabul edemez olurlar. Bu noktada Barter Sistemini kullanan medya şirketleri ürün tekliflerini geri çevirmeden reklam hizmetlerini rahatlıkla satabilirler.

 

Makine Üretim Şirketleri:

Özellikle Barter Leasing modeli ile yatırım kaynaklarını Barter Sisteminden elde eden firmalar ürettikleri malları sisteme satarak borçlarını kapatabilmektedirler.

 

Bilgisayar Pazarlama Şirketleri:

Satış kanallarını genişletmek ve çok daha fazla müşteriye hizmet etmek isteyen bilgisayar şirketleri Barter aracılığı ile bu imkanı yakalamaktadır. Satışlarının artmasıyla geleceğe ciddi anlamda yatırım yapan bilgisayar firmaları karşılığında özellikle genel giderlerini karşılamaktadırlar. Bazı şirketler ise medya hizmetlerini satın alıp markalarını güçlendirmektedirler.

 

Lojistik Şirketleri: Kargo, Kurye ve taşımacılık hizmetlerini Alışveriş Çeki modellemesi ile topluca satışını yaptıktan sonra kurum kimliği konumlandırma hizmetleri satın alarak markalarının değerini muazzam oranlarda artırmaktadırlar