Basın Bülteni

Türk Barter’dan Üye Olan Şirketlere: Dev Pazar İmkânı!
Türk Barter alanında profesyonel kadrosu ile tüm sektörden çok sayıda firmayı Barter Ortak Pazarında buluşturuyor ve ticareti canlandırıyor.
 
Türk Barter; gayrimenkul, matbaa, araç kiralama, tekstil, medya, gıda, lojistik gibi pek çok sektörde, firmaların ticaretini güven içerisinde yapmalarını sağlayan Barter Ortak Pazarı ile binlerce firmaya hizmet veriyor. Atıl kapasitelerini değerlendirmek, stoklarını eritmek isteyen, satış ve kârını artırmayı amaçlayan, yeni müşteriler arayan firmalar Türk Barter Ortak Pazarı’nda güven ile ticaret yapıyor. Türk Barter, ‘Fazlanı Ver Eksiğini Al’ mottosuyla çalışmalarını sürdürürken, firmaların atıl kapasiteleri ve stokları karşılığında ihtiyaçlarını satın almasını hedefliyor. Böylelikle firmalar, stoklarını eriterek satışlarını artırırken, ihtiyaç duydukları mal veya hizmeti nakit ödemeden elde ediyorlar.
 
Dünyada milyonlarca firma; büyüklükleri, sektörleri ve hizmetleri ne kadar farklı olursa olsun Barter Sistemi’ni kullanıyor.
Şirketler; hammaddelerini, üretim fazlalarını, düşük kâr getiren ya da pazar bulamayan ürünlerini Barter Ortak Pazarı’nda değerlendiriyor. Firmalar, Barter ile alışveriş yaptıklarında, nakit kaynaklarını ticaretlerine canlılık getirmesi için kullanarak, gerçek değerleri olan ürettikleri mal veya hizmetlerle de kendi çıkışlarını yapabiliyor. Satış yaparak alacaklı hale gelen firma, tüm ihtiyaçlarını Barter Ortak Pazarı'nda bulunan üye firmaların satışa sundukları mal veya hizmetlerden karşılayabiliyor. İhtiyaçlarını karşılamak için üye olan firmaya, uzman brokerler faaliyet alanlarına göre yardımcı oluyor. Üyenin stoklarını, arz fazlasını, satmak istediği her ürünü sisteme kaydediyor ve bunların karşılığında ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetleri sistemden talep ediyor. Ayrıca üye olan her ziyaretçi Barter kapsamında satmak istediği her ürünü web sitesine ekleyerek online satış işlemine de kolaylıkla başlayabiliyor.
Türk Barter, dünyada en kapsamlı sektör dağılımına sahip Ortak Pazarı ile üye firmaların arzlarının satışı ve taleplerinin karşılanması esasına göre çalışıyor ve talepler için ilgili firmaları Barter Ortak Pazarı’nda birlikte çalışmaya davet ederek büyüyor. Satış yaparak alacağı olan firma tüm ihtiyaçlarını Barter Ortak Pazarı’nda bulunan üye firmaların satışa sundukları mal veya hizmetlerden karşılayabiliyor. İhtiyaçlarını karşılamak için üye olan firmaya, uzman brokerlar, faaliyet alanlarına göre yardımcı oluyor. Üyenin stoklarını, arz fazlasını, satmak istediği her ürünü sisteme kaydediyor ve bunların karşılığında ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetleri sistemden talep ediyor.
Nakit alışverişin en güçlü alternatifi; Barter Ortak Pazarı
 
Her sektörde kullanılan Barter Sistemi’nin öncüsü Türk Barter’a üye olan firmalar; bir araya gelerek birbirleriyle alışveriş yapabildikleri Barter Ortak Pazarı’ndan satın aldıkları mal veya hizmetin bedelini para ile değil kendi ürettikleri mal veya hizmetle ödüyor. Bu sistem ile firmalar hem stoklarını eritme fırsatı yakalıyor hem içinde bulundukları ekonomik çıkmazı kolaylıkla atlatıyor hem de yatırımlarını tamamlayıp yeni yatırımlara başlayabiliyor. Benzersiz bir finans sistemi olan Barter’ı kullanarak nakit ödeme yapmadan ürün ya da hizmet alan firma, enflasyondan ve likidite sıkışıklığından etkilenmeden güvenli ve sürekli satış yapma olanağını elde ediyor.
 
Tüm ihtiyaçlar Barter Sistemi ile kolayca karşılanabiliyor
Türk Barter, geniş açılımlı ve dünyada en kapsamlı sektör dağılımına sahip Ortak Pazarı ile üye firmaların arzlarının satışı ve taleplerinin karşılanması esasına göre çalışıyor ve talepler için ilgili firmaları Barter Ortak Pazarı'nda birlikte çalışmaya davet ederek büyüyor. Satış yaparak alacağı olan firma tüm ihtiyaçlarını Barter Ortak Pazarı'nda bulunan üye firmaların satışa sundukları mal veya hizmetlerden karşılayabiliyor. İhtiyaçlarını karşılamak için üye olan firmaya, uzman brokerler faaliyet alanlarına göre yardımcı oluyor. Üyenin stoklarını, arz fazlasını, satmak istediği her ürünü sisteme kaydediyor ve bunların karşılığında ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetleri sistemden talep ediyor. Ayrıca üye olan her ziyaretçi, Barter kapsamında satmak istediği her ürünü web sitesine ekleyerek online satış işlemine kolaylıkla başlayabiliyor.Copyright © TurkBarter International A.S.