Basın Bülteni 

TÜRK BARTER’DAN KOBİ DOSTU KREDİ!

Ekonomimizin %99’unu oluşturan KOBİ’lerin sorunlarının çözülmesi ülke ekonomisi açısından büyük önem taşıyor. KOBİ’lerimizin özellikle finansman sorunları olduğunun bilinciyle hareket eden Türk Barter onlara “Barter Destek Paketi” sunuyor.

 

“Barter Sistemi”nin Türkiye’deki kurucusu Türk Barter, KOBİ’lerin finansal zorluk yaşamadan yatırım yapabilmeleri ve üretimlerinde farklılaşarak öne çıkabilmeleri için hiçbir nakit ödeme beklemeden uygun maliyetlerle proje odaklı çözümler sunuyor.

Türk Barter, “KOBİ’lerin elindeki fazla mal ve hizmeti Barter Ortak Pazarı’na satarak, kendi ihtiyacı olan mal ve hizmeti almasını sağlıyor. Böylelikle KOBİ’ler nakit harcama yapmadan fazlasını veriyor, stoklarını eritiyor, ihtiyacını güvenle karşılıyor, eksiğini alıyor ve işlem hacmini genişletip satışlarını artırıyor. Böylelikle hiçbir ek maliyet gerektirmeden ürettikleri mal ya da hizmetle yatırım ve üretimlerini hızlandırabilen KOBİ’ler, yatırımlarını askıya ve ileri tarihlere atmak zorunda kalmıyor.

Türk Barter ayrıca sunduğu “Mal ve Hizmet Kredisi” ile de alacak bakiyesi olmayan KOBİ’lere Barter Ortak Pazarı’ndan alım yaparak ihtiyacını karşılama fırsatı sunuyor. KOBİ dostu olduklarını sağladıkları alternatif finans ve ticaret sistemiyle gösterdiklerini ifade eden Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek; “Konjossnktürel dengesizlikler sık sık finansman ihtiyacı doğururken, mali piyasalardaki ufak sapmalar bir anda maliyetlerin de yükselmesine ve özellikle KOBİ düzeyindeki işletmelerin yok olmasına neden olabiliyor. Bunu elimizden geldiğince engellemek ve ekonomimize katkıda bulunmak amacıyla alternatif finans ve ticaret sistemini KOBİ’lerin yatırım ve üretimlerindeki bütün faaliyetlerde uygulayabilmelerine çalışıyoruz. KOBİ’lerin yatırım ve üretimlerini destekleyecek sermaye yapıları zayıf… Leasing ile yatırım yaparak üretimlerini artırmaya çalışan KOBİ’ler şu an uygulanan yöntem ile yatırım ve üretim maliyetlerini de yukarı çekiyor. Nakdin daraldığı bu dönemleri de göz önüne getiren KOBİ’lerin, finansal kiralamada nakit çıktısı yerine üretimiyle kiralama yaparak yatırımlarını hızlandırmak gibi bir arayışa girdiklerinin farkındayız. KOBİ’lerimize hiçbir nakit ödeme yaptırmadan bu kredilerin kullandırılması da hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.
Copyright © TurkBarter International A.S.