Basın BülteniTürk Barter’dan Özel ve Farklı Çözümler


Türkiye’de kurumsal Barter Sistemi’ni oluşturan ve Dünya Barter Birliği’nin Türkiye temsilciliğini üstlenen Türk Barter, piyasa koşullarının değişmesiyle elde kalan malların ve yarım kalmış yatırımların kolaylıkla değerlendirilmesini sağlıyor. Çok taraflı ticaret ve çok taraflı takas ile her müşteriye özel, farklı çözümler ürettiklerinin altını çizen Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Sırrı Şimşek; “Türk Barter, ticari faaliyetlerde başarılı olmak adına göze alınan birtakım risklerin dağıtılması ile ilgili alternatif ticari ve finansal modeller sunmaktadır. Çok taraflı ticaret ve çok taraflı takas anlaşmaları için malı satın alıp uygun alıcı çıkana kadar bekletir ve ürünlerin yeniden pazarlanması için uygun ortamları oluşturur. Böylece takası çok taraflı ele alan Türk Barter, gerekli durumlarda bütün malların takas edilmesi ile ilgili oluşabilecek riskleri de kendisi üstlenir” dedi.


 


Firmalar, Barter kapsamında satmak istediği her ürünü web sitesine ekleyerek online satış işlemine de kolaylıkla başlayabiliyor.


 


Şirketler; hammaddelerini, üretim fazlalarını, düşük kâr getiren ya da pazar bulamayan ürünlerini Barter Ortak Pazarı’nda değerlendiriyor. Firmalar, Barter ile alışveriş yaptıklarında, nakit kaynaklarını ticaretlerine canlılık getirmesi için kullanarak, gerçek değerleri olan ürettikleri mal veya hizmetlerle de kendi çıkışlarını yapabiliyor. Satış yaparak alacaklı hale gelen firma, tüm ihtiyaçlarını Barter Ortak Pazarı'nda bulunan üye firmaların satışa sundukları mal veya hizmetlerden karşılayabiliyor. İhtiyaçlarını karşılamak için üye olan firmaya, uzman brokerler faaliyet alanlarına göre yardımcı oluyor. Üyenin stoklarını, arz fazlasını, satmak istediği her ürünü sisteme kaydediyor ve bunların karşılığında ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetleri sistemden talep ediyor. Ayrıca üye olan her ziyaretçi Barter kapsamında satmak istediği her ürünü web sitesine ekleyerek online satış işlemine de kolaylıkla başlayabiliyor.


Türk Barter, dünyada en kapsamlı sektör dağılımına sahip Ortak Pazarı ile üye firmaların arzlarının satışı ve taleplerinin karşılanması esasına göre çalışıyor ve talepler için ilgili firmaları Barter Ortak Pazarı’nda birlikte çalışmaya davet ederek büyüyor. Satış yaparak alacağı olan firma tüm ihtiyaçlarını Barter Ortak Pazarı’nda bulunan üye firmaların satışa sundukları mal veya hizmetlerden karşılayabiliyor. İhtiyaçlarını karşılamak için üye olan firmaya, uzman brokerlar, faaliyet alanlarına göre yardımcı oluyor. Üyenin stoklarını, arz fazlasını, satmak istediği her ürünü sisteme kaydediyor ve bunların karşılığında ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetleri sistemden talep ediyor.


Nakit alışverişin en güçlü alternatifi; Barter Ortak Pazarı


 


Her sektörde kullanılan Barter Sistemi’nin öncüsü Türk Barter’a üye olan firmalar; bir araya gelerek birbirleriyle alışveriş yapabildikleri Barter Ortak Pazarı’ndan satın aldıkları mal veya hizmetin bedelini para ile değil kendi ürettikleri mal veya hizmetle ödüyor. Bu sistem ile firmalar hem stoklarını eritme fırsatı yakalıyor hem içinde bulundukları ekonomik çıkmazı kolaylıkla atlatıyor hem de yatırımlarını tamamlayıp yeni yatırımlara başlayabiliyor. Benzersiz bir finans sistemi olan Barter’ı kullanarak nakit ödeme yapmadan ürün ya da hizmet alan firma, enflasyondan ve likidite sıkışıklığından etkilenmeden güvenli ve sürekli satış yapma olanağını elde ediyor.


 


Tüm ihtiyaçlar Barter Sistemi ile kolayca karşılanabiliyor


Türk Barter, geniş açılımlı ve dünyada en kapsamlı sektör dağılımına sahip Ortak Pazarı ile üye firmaların arzlarının satışı ve taleplerinin karşılanması esasına göre çalışıyor ve talepler için ilgili firmaları Barter Ortak Pazarı'nda birlikte çalışmaya davet ederek büyüyor. Satış yaparak alacağı olan firma tüm ihtiyaçlarını Barter Ortak Pazarı'nda bulunan üye firmaların satışa sundukları mal veya hizmetlerden karşılayabiliyor. İhtiyaçlarını karşılamak için üye olan firmaya, uzman brokerler faaliyet alanlarına göre yardımcı oluyor. Üyenin stoklarını, arz fazlasını, satmak istediği her ürünü sisteme kaydediyor ve bunların karşılığında ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetleri sistemden talep ediyor. Ayrıca üye olan her ziyaretçi, Barter kapsamında satmak istediği her ürünü web sitesine ekleyerek online satış işlemine kolaylıkla başlayabiliyor.

Copyright © TurkBarter International A.S.