Basın Bülteni

Turk Barter, barter sektörünü

İzmir Enternasyonal Fuarı’na taşıyor

 
Barter sektörünü Türkiye ile tanıştıran ve kuruluşundan bugüne çeşitli sektörlerin önde gelen 1500’ye yakın kuruluşunu Ortak Pazarı’nda bir araya getiren Turk Barter, 26 Ağustos –
10 Eylül 2003 tarihleri arasında düzenlenecek 72. İzmir Enternasyonel Fuarı’nda bir ilke imza atarak katılımcı kuruluşları barter sektöründeki yeni gelişmelerle buluşturacak.
 
Türkiye ekonomisinin, teknolojisinin ve dış ilişkiler yapısının aynası misyonunu üstlenen İzmir Enternasyonal Fuarı, son 3 yıldır marka ve teknoloji fuarı olma yolunda attığı önemli adımlarla ilklerin öncüsü olmayı sürdürüyor. Bu yıl 26 Ağustos-10 Eylül 2003 tarihleri arasında 72’ncisi düzenlenecek fuarın yenilikleri arasında Turk Barter da yer alıyor.
 
Barter sektörünün ilk kez temsil edileceği fuarda Turk Barter, dünyada 600 binin üzerinde şirketin yararlandığı barter finans modelinin sektörlere sağladığı avantajları tanıtacak. Türkiye’nin önde gelen 1500’e yakın kuruluşunu Ortak Pazarı’nda bir araya getiren Turk Barter, İzmir Enternasyonel Fuarı’nın katılımcılarına dünyada yaşanan yeni sektörel gelişmeler hakkında da bilgi aktaracak.
 
Risksiz Finans Modeli Tanıtılacak
Turk Barter, sunduğu sistemle tüm sektörlere yönelik üretimi durdurmayan, atıl kapasiteyi değerlendiren, istihdamı koruyan, sermayeyi güçlendiren, parayı amaç değil araç yapabilen risksiz ekonomi çözümünü sunuyor. Şirketler bu sayede nakit harcamadan ticaret yapıyor ve satış artırma, stok eritme, kar marjını artırma, yeni pazar oluşturma, ek satış imkanı sağlama, hızlı ve güvenli tahsilat gibi sistemin sunduğu olanakları Turk Barter’ın garantisi altında alıyor.
 
Bugün yalnız Türkiye’de değil dünya barter sektöründe de benzeri olmayan Turk Barter Online Yazılımı’nın sektörlere sağladığı avantajlar ve perakende barter hizmetleri alanında Avrupa’nın en büyük kuruluşları arasında bulunan Res Barter ile gerçekleştirdiği işbirliği Turk Barter’ın gerçekleştirdiği başarılar arasında bulunuyor. Uluslararası Dünya Barter Birliği IRTA’nın Avrupa ve Avrasya temsilcisi olarak faaliyet gösteren Turk Barter, fuarda Ortak Pazarı’na yeni üyeler kazandırmayı hedefliyor.
 
_________________________________________________________________________________
Turk Barter - Barter sisteminin Türkiye’deki öncüsü Turk Barter Ağustos 2001 tarihinde kurulmuştur. Güçlü bir teknolojik alt yapıya sahip olan Turk Barter, paraya alternatif bir finansman modeli olan barterın Türkiye’de yaygınlaşması için çalışıyor. Barter sistemini tüm dünyada 600 binin üzerinde şirket kullanmaktadır. Sistemin işlem hacmi 400 milyar USD’dir. Turk Barter, sunduğu sistemle ekonomik yaşama artı değer katmanın yanı sıra, tüm sektörlere yönelik üretimi durdurmayan, istihdamı koruyan, sermayeyi güçlendiren, parayı amaç değil araç yapabilen, risksiz ekonomi çözümü sunuyor. Turk Barter, barter havuzu olarak adlandırılan ortak pazarda, üye firmalara paraya ihtiyaç duymadan ticaret yapma ve kar elde etme imkanı veriyor Yani barter sistemi bir çok kişi tarafından algılandığı üzere bir takas ortamı değil, üye firmaların hem ihtiyaçlarını satın aldığı, hem de kendi ürettiği mal ve hizmetleri satabileceği bir finansal sistem oluşturuyor. Kısaca sistem, şirketlerin nakit ödeme yapmadan ürettikleri mal ve hizmet karşılığında talep ettikleri mal ve hizmetleri almalarına dayanıyor.
 Copyright © TurkBarter International A.S.